Olga Ševcova – Latvijas labākā futboliste 2017

Sieviešu futbols mazāk tiek apspriests futbola pasaulē, bet tas nenozīmē, ka tā darbība ir mazāk svarīga. 2017. gadā kā vienu no Latvijas futbolistēm, kas tika uzslavēta par saviem panākumiem, tika nosaukta Olga Ševcova. Bet kas tad viņa ir? Jāsaka, ka interneta vidē meitene nav bieži sastopama. Taču jāsaka, ka intervijā ar Latvijas Futbfola Federāciju parādās visas galvenās atbildes, lai redzētu, kas tad ir Ševcova futbola pasaulē.

Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases un Rīgas Futbola skolas spēlētāja Olga Ševcova (1992) intervijā (tapusi pirms kvalifikacijas spēlēm Gruzijā) atzīmēja, ka pieaugusī rezultativitāte ir pozitīvu tendenci raksturojošs faktors valstsvienības attīstībā. Ševcova norādīja arī uz tām lietām, pie kurām komandai vēl nepieciešams piestrādāt nākotnē.

Intervijā noskaidroja Olgas Ševcovas viedokli par komandas sasniegumiem. Viņa saka, ka komandas sagatavotība fiziskajā ziņā pirms turnīra diezin vai ko daudz labāk vēl var izdarīt. “Kā saka mūsu treneris, pie fiziskās kondīcijas uzlabošanas futbolistēm nepieciešams strādāt savos klubos. Izlasē šajā ziņā daudz neko vairāk izdarīt nevar, turklāt līdz kvalifikācijas spēlēm palicis nedaudz vairāk nekā mēnesis. Noteikti vēl strādāsim taktiskajā ziņā, kur mums priekšā ir vairākas spēles turnīrā Kiprā… Treneris arī teica, ka Kiprā skatīsimies un analizēsim daudz video. Taktika noteikti ir tas, ko mēs vēl varam piekoriģēt, un arī šajā ziņā vēl labāk sagatavoties.”

Runājot par to, kas notiek pirms spēlēm. Ko komandas iekšienē meitenes runā pirms kvalifikācijas turnīra spēlēm? Kādu mērķi pati komanda sev stāda Gruzijā?

Ševcova min: “Šogad mums vēl nebija tādu garāku kopīgu nometņu, lai rastos tāda iespēja komandas iekšienē to visu tā kārtīgāk pārrunāt. Līdz šim esam tikušās tikai uz treniņiem un pārbaudes spēlēm nedēļas nogalēs. Arī es personīgi atsevišķi ar meitenēm vēl neesmu par kvalifikācijas ciklu kā īpaši runājusi. Tomēr skaidrs, ka katrai no mums dvēselē ir stimuls un iekšējais uzdevums. Meitenes saprot, kur mūsu komanda var kvalificēties un kas mūs tur sagaida. Protams, tas būtu ļoti nozīmīgs solis mūsu sieviešu futbola attīstībā. Mērķis ir, tāpēc mums jāspēlē un jāuzvar!

Visu noteiks spēles laukumā. Kā zināms, bumba ir apaļa un katrai komandai ir iespējas. Nedomāju, ka mums izlozē trāpījusies pati spēcīgākā iespējamā grupa. Taču katra spēle sāksies ar rezultātu 0:0. Gruzijā viss būs atkarīgs tikai no mums pašām!”

Pēc intervijas var secināt, ka mitene ir ar skatu nākotnē, analizē kļūdas un, iespējams, ar viņas un citu Latvijas futbolistu palīdzibu, cels Latvjas vārdu pasaulē!

 

 

Pilna intevija: http://www.lff.lv/lv/mans-futbols/treneri-un-izglitiba/olga-sevcova-gruzija-viss-bus-atkarigs-no-mums-pasam