Sporta uzturs

Sporta uzturs – kas par to jāzina?

Veselīgs sporta uzturs ir svarīga sastāvdaļa ikvienam, kurš ikdienā mēdz nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Nav svarīgi, kāda mērķa labad cilvēks nolēmis pievērsties aktīvām nodarbēm, bet, lai sasniegtu mērķi, ne vienmēr pietiek ar svaru cilāšanu vai skriešanu darbadienu vakaros. Uzturs pēc sporta ir būtisks dažādu iemeslu dēļ, galvenokārt, lai palīdzētu sasniegt vēlamo rezultātu. Vai Tu zini, kas ir sporta uzturs, kādi ir sporta uztura veikali, ko par šo produktu der atcerēties un kādi ir izplatītākie mīti, kurus pienācis laiks lauzt? Turpini lasīt rakstu un uzzini!

Izskats un pašsajūta – to vistiešāk ietekmē uzturs, ko ikdienā uzņemam. Sporta uzturs sievietēm ir tikpat nozīmīgs kā vīriešiem, jo sporta uztura proteīnos esošās vielas ļauj organismam atjaunoties pēc treniņa, neskatoties uz to, kāda dzimuma pārstāvis ir produkta lietotājs.

Kas ir sporta uzturs?

Tas ir koncentrēts maisījums, kas satur dažādas olbaltumvielas un ogļhidrātus. Muskuļu šūna sastāv no olbaltumvielām, un, lai stiprinātu šīs šūnas, nepieciešams uzņemt trūkstošās olbaltumvielas proteīna kokteiļu veidā pēc fiziskām aktivitātēm. Sporta uztura internetveikali piedāvā iegādāties dažādus proteīna pulverus. Kādi tie ir?

 1. Sūkalu proteīns. Augstākās kvalitātes proteīns.
 2. Olu proteīns.
 3. Kazeīna proteīns.

Ir iespējams iegādāties arī dažādus pulverus vegāniem, piemēram:

 • sojas proteīns;
 • rīsu proteīns;
 • kaņepju proteīns;
 • pupu proteīns.

Sporta uzturs tiek lietots dažādu mērķu sasniegšanai. Kādos gadījumos tas var palīdzēt sabalansēt uzturu? Par to lasi raksta turpinājumā!

Kādu mērķu sasniegšanai?

Katram sports dzīvē ieņem atšķirīgu lomu. Cits ar to nodarbojas, bet citu aizrauj tikai vērošana no malas. Tāpar ir ar jebkādām fiziskām aktivitātēm, taču ir jāsaprot, ka, lai kaut ko mainītu savā ķermenī un izskatā, ir nepieciešams gan pareizi ēst, gan pareizi trenēties. Lai palīdzētu organismam vairākos veidos, nepieciešams lietot sporta uztura proteīnus. Kā tas palīdz? Piemēram, sporta uzturs:

 • muskuļu masas palielināšanai. Protams, galvenokārt, lai palielinātu muskuļus, nepieciešams piepūlēties, bet veids, kā muskuļus stiprināt un palielināt, ir arī proteīnu lietošana;
 • svara samazināšanai. Sporta uzturs – tauku dedzinātāji. Lai ātrāk un efektīvāk zaudētu svaru, ieteicams papildināt uzturu ar šāda veida proteīniem, kas sniedz trūkstošās vielas, veicina vielmaiņas darbošanos un palīdz samazināt svaru;
 • uztura pilnvērtīguma veicināšanai. Pēc ikkatras fiziskās aktivitātes Tavā organismā nepieciešams uzņemt trūkstošās vielas, kas ļaus ātrāk atjaunoties muskuļiem. Tieši šādi proteīna dzērieni ļauj pilnvērtīgāk nodoties sportiskām aktivitātēm un atjaunoties pēc to veikšanas.

Bet kādi ir galvenie veikali un ražotāji, kur iespējams iegādāties dažādos sporta uzturus? Turpini lasīt rakstu un noskaidro!

Kur un ko iegādāties?

Sporta uzturs Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā vai Daugavpilī – to iegādāties iespējams ir teju jebkur. Visvairāk, protams, ir sporta uztura veikali Rīgā, tie atrodami gan tirdzniecības centros, gan kā atsevišķi veikaliņi. Piemēram, veikalā “Gigants” sporta uzturs ir pieejams plašā klāstā. Kādi ir pieprasītākie produkti?

 1. Dion sporta uzturs.
 2. Sis.
 3. Scitec u.c.

Tāpat lieliska iespēja ir X power sporta uztura veikals, kur iegādāties vienus no labākajiem produktiem, kuru kvalitāte ir pārbaudīta. Atceries, ja Tev šķiet, ka sporta uzturs un tā ietekme ir mīts – pārbaudi un Tu jutīsi tā ietekmi arī pats uz savas ādas. Sporta uzturs ir īstais palīgs savu mērķu sasniegšanai, kas ļaus iegūt vēlamo formu un uzturēt savu veselību augstā kvalitātē gan sportisko aktivitāšu laikā, gan pirms un pēc tām!