Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ir profesionāls futbolists, kurš ir uzstādījis ierakstus, spēlējot gan Manchester United, gan Real Madrid.

Kas ir Cristiano Ronaldo?

1985. gada 5. februārī dzimis Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro ir Portugāles futbolists ar “Manchester United”. Līdz 2003. gadam, kad viņam bija tikai 16 gadi, Mančestra maksāja 12 miljonus sterliņu mārciņu (vairāk nekā 14 miljonus ASV dolāru), lai viņam parakstītu rekordaugstu maksu par viņa vecuma spēlētāju. 2004. gada FA kausa finālā Ronaldo guva Mančesteras pirmo trīs vārtus un palīdzēja viņiem uzņemt čempionu. 2008. gadā viņš izveidoja franšīzes rekordu par izciliem mērķiem. 2009. gadā Real Madrid maksāja rekordu 131 miljonu ASV dolāru apmērā par saviem pakalpojumiem.

Cristiano Ronaldo alga un neto vērtība

Saskaņā ar Forbes teikto, Kristiano Ronaldo 2017. gadā ieguva 93 miljonus dolāru, no kuriem 58 miljoni ASV dolāru bija Real Madridas alga un prēmija. Ronaldo peļņa viņu ceturto gadu pēc kārtas padarīja par visaugstāko apmaksātu futbola spēlētāju un 2017. gada augstākais apmaksātais profesionālais sportists. Saskaņā ar “Celebrity Net Worth”, no 2017. gada Ronaldo neto vērtība ir aptuveni 400 miljoni ASV dolāru.
Ronaldo draudzene un bērni

Cristiano Ronaldo iepazīšanās ar Spānijas modeli Georgina Rodriguezu; pāris vispirms bija redzams kopā publiski ap 2016. gada novembri. 2017. gada jūnijā pāris ar surogāta starpniecību uzaicināja dvīņus, zēnu un meiteni. 2017. gada novembrī Rodriguez pievienoja savai ģimenei ar citas meitenes piedzimšanu. Ronaldo pirmais bērns, Cristiano Jr., dzimis bijušajā draudzenei 2010. gada jūnijā.
Statuja

2017. gada martā pašmācītais tēlnieks Emanuels Santos atvēra Cristiano Ronaldo bronzas krūšutēvi Ronaldo Madeiras dzimtajā pilsētā Portugālē. Statuja tika izsmēja no tā acīmredzamā trūkst līdzības futbolists, bet Santos aizstāvēja savu darbu. “Es jautāju [Ronaldo], ko viņš domāja par rezultātu, un viņš teica, ka viņam tas patika,” sacīja Santos. “Viņš tikai lūdza dažas grumbas, kas viņam piešķir noteiktu izpausmi, kad viņš smejas, kas jāmaina. Viņš teica, ka tas lika viņam izskatīties vecāki un lūdza to nedaudz mazināt, padarot to gludāku un izveicīgāku. “

Kad un kur Ronaldo dzimis?


Cristiano Ronaldo dzimis 1985. gada 5. februārī Funšālā Madeirā, Portugālē, neliela sala pie rietumu krasta.

Līgums ar Manchester United


2001. gadā, kad Cristiano Ronaldo bija tikai 16 gadus vecs, Mančestras Apvienotājai bija jāmaksā vairāk nekā 12 miljoni sterliņu mārciņu, lai viņam parakstītu – rekordaugstu maksu par viņa vecuma spēlētāju. Ronaldo ar savdabīgu sniegumu ar Portugāli pret Mančesteru bija pagriezies galvas, ar saviem kājām un viltīgām prasmēm gaidot pat savus pretiniekus. Viņš radīja tādu iespaidu, ka vairāki Apvienotās spēlētāji lūdza viņu vadītājam mēģināt parakstīt jauno spēlētāju, ko komanda drīz izdarīja.

Ronaldo neapmierināja futbola pasauli. Viņš parādīja savu solījumu agri 2004. gada FA kausa finālā, izcīnot komandas pirmos trīs mērķus un palīdzot viņiem uzņemt čempionu. 2007. gadā Ronaldo parakstīja piecu gadu līgumu par 31 miljonu latu. Gadu vēlāk Ronaldo atkārtoti pamatoja savu augsto atalgojumu, kad viņš salikā vienu no kluba izcilākajiem sezoniem vēsturē, nosakot franšīzes rekordu par gūtajiem vārtiem (42) un nopelnot godu FIFA World Player of the Year 2008. Kopumā , Ronaldo palīdzēja vadīt Manchester United trīs premier līgas nosaukumiem.

Real Madrid


2009. gadā Spānijas futbola klubs “Real Madrid” vienojās samaksāt “Manchester United” rekordlielu 131 miljonu dolāru apmērā, lai parakstītu Ronaldo. Ronaldo saistības pret Mančesteru bija nonācis pie pastāvīga jautājuma, un spekulācijas sakrata, ka viņš vēlējās spēlēt citur, tāpēc neviens nebija pārsteigts redzēt Ronaldo atvaļinājumu.

“Es zinu, ka viņi centīsies mani daudz, lai būtu veiksmīgi klubā, un es zinu, ka man būs daudz lielāks spiediens nekā Manchester United, jo es biju tur daudzus gadus,” Ronaldo žurnālistiem teica. “Bet tas nozīmē jaunu izaicinājumu un palīdzēs man būt labākais futbolists.”

Ronaldo turpināja apkopot iespaidīgu individuālo apbalvojumu un komandu trofeju sarakstu. 2017. gada janvārī Ronaldo ceturto reizi uzvarēja FIFA 2016. gada labāko spēlētāju, pārspējot FC Barcelona “Lionel Messi”. Saskaņā ar USA Today, Ronaldo 2016. gada uzvarētāji bija Eiropas čempionāts, Čempionu līga un Pasaules kausa izcīņas klubs, kā arī atsevišķi balvas no UEFA un Francijas futbola žurnāla. Savā pieņemšanas runā Ronaldo teica: “2016 bija labākais gads manā karjerā.”

Portugāles nacionālā komanda


2016. gada 10. jūlijā Ronaldo savai kolekcijai pievienoja emocionālu uzvaru. Kā savas komandas kapteinis Ronaldo Portugālē uzvarēja Eiropas čempionāta finālā pret Franciju. Lai gan viņš 25. minūtē nonāca ceļā, cīnījās ceļu, Portugāle uzvarēja čempiona titulu 1-0, viņu pirmo starptautisko trofeju. Ronaldo komandas biedri teica, ka viņš motivēja tos kā komandas kapteini no malas. “Viņš mums deva lielu pārliecību, un viņš teica:” Klausies cilvēkus, esmu pārliecināts, ka mēs uzvarēsim šo eiro, lai paliktu kopā un cīnītos par to “,” pēc Portugāles uzvaras teica Cedric Soares.

“Šis ir viens no vislaimīgākajiem brīžiem manā karjerā,” komentēja Ronaldo. “Es vienmēr esmu teicis, ka es gribēju uzvarēt ar valsts komandu un padarīt vēsturi. Un es to izdarīju.

Ģimene


Ronaldo ir jaunākais no četriem bērniem, kas dzimuši Maria Dolores dos Santos un Jose Dinis Aveiro. Viņš tika nosaukts pēc Ronalda Reagana, viena no viņa tēva iecienītākajām aktrisēm.

Ronaldo uzauga lielā mērā strādnieku klases apkārtnē nelielā alvas jumta mājā, kas aizmirsa okeānu. Ronaldo tika iepazīstināts ar futbola spēli, izmantojot viņa tēvu, kurš strādāja par aprīkojuma menedžeri zēnu klubā. Viņa agrīnajai dzīvei bija grūtības, jo viņa tēvs pārāk daudz dzēra. Lai palīdzētu bērniem apgādāt un uzturēt finansiālu stabilitāti, Ronaldo māte strādāja kā pavārs un tīrīšanas persona.

2005. gadā, kad Ronaldo spēlēja Mančestru, viņa tēvs nomira no alkohola izraisītām nieru problēmām; 2007. gadā viņa māte cīnījās ar krūts vēzi. Pirmā bija īpaši grūti Ronaldo, jo viņš un viņa tētis bija tuvu. Jaunais sportists bieži vien lika tēvam ieiet rehabilitācijā un pievērsties viņa dzeršanai. Tomēr viņa tēvs nekad nepieņēma piedāvājumu.

Agrīna dzīve


Līdz tam laikam, kad viņam bija 10 gadi, Ronaldo jau tika atzīts par fenomenu – bērnu, kurš ēda, gulēja un dzēra futbolu. “Viss, ko viņš gribēja darīt kā zēns, bija spēlēt futbolu,” viņa krusttēvs Fernao Sousa atgādināja par britu reportieriem, piebilstot: “Viņš mīlēja spēli tik daudz, ka viņam vajadzēja pazust maltītes vai izbēgt no viņa guļamistabas loga ar bumbu, kad Viņam vajadzēja veikt mājasdarbus. “

Ar saviem agri pusaudžiem, Ronaldo talants un leģenda bija ievērojami pieaudzis. Pēc tam, kad viņš bija nokarājis ar “Nacional da liha da Madeira”, 2001. gadā viņš parakstīja Sporting Portugal.